İSG-KÂTİP

İş sağlığı ve güvenliği hizmetleri ile ilgili iş ve işlemlerin İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nce kayıt, takip ve izlenmesi amacıyla kullanılan iş sağlığı ve güvenliği kayıt, takip ve izleme programı.

OSGB’lerce istihdam edilen kişilere ilişkin sözleşmeler İSG-KATİP üzerinden beş işgünü içerisinde Genel Müdürlüğe bildirilir.

İş sağlığı ve güvenliği kapsamında işveren ile işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı, diğer sağlık personeli ya da OSGB arasında yapılmış sözleşme ve görevlendirme belgeleri ile bu belgelere ilişkin fesih işlemlerinin tamamı veya bir kısmı İSG-KATİP üzerinden İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne bildirilebilir. Bu konuda düzenleme yapmaya Genel Müdürlük yetkilidir.

İSG-KATİP web sitesi için tıklayınız.

İSG-KATİP’in kullanımı ile ilgili İSGGM’nün yaptığı duyuru için tıklayınız.

İSG-KATİP kullanım kılavuzu için tıklayınız.

 

 

 

Tags:

 
 

Share this Post 
 
 

6 Comments

 • asefha

  mrh. çalıştığım firmalarımın bazıları isgkatip üzerinden sözleşme yapamıyorlar , katip kayıt sisteminde tanımlı değiller , muhasebecilerininde konu ile ilgili bilgisi yok, sgk kuruma yönlendirdim sorun çözülmedi , nasıl bir yol izleyebilirler?

 • eliff

  MERHABALAR İSG KATİBE GİRİNCE YETKİNİZ YOK 3 GÜN İÇERİSİNDE TEKRAR DENEYİN DİYOR SEBEBİ NEDİR SİZCE

 • belma

  merhaba ben enerji sektöründe işe başladım C sınıfıyım OSGBden A sınıfı ve hekim belirli saatler geliyor burası çok tehlikeli gruba giriyor ben e katipten belgemi çalıştırabilirmiyim

 • Fatih Albayrak

  Müslüm bey Merhaba ;
  çok tehlikeli işyerlerine B grubu iş güvenliği uzmanı görevlendirilebilir mi?
  isg katip bu sözleşmeyi tanır mı ?

  • Merhaba Fatih bey. Doğrudur, B grubu iş güvenliği uzmanı yetkilendirmesini çok tehlikeli işler için İSG-Katip ile yapabilirsiniz. Sistem buna izin verecek şekilde yapılandırılmış durumda. Çünkü, hem böyle bir yetkilendirme mevzuat açısından uygun, hem de işyerinin tehlike sınıfı ile iş güvenliği uzmanının sınıfı sistemde zaten tanımlı.

 
 
Add Comment RegisterLeave a Reply